Rachunkowość, finanse 

Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Jak wiadomo, przed udzieleniem klientowi kredytu, bank starannie sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy. Co jednak ukrywa się pod tym określeniem? Które przesłanki są najważniejsze? Jak nietrudno się domyślić, najistotniejsza okazuje się z pewnością wielkość naszych zarobków. Sprawdzając zdolność kredytową, bank sprawdzi również to, czy regularnie je pozyskujemy oraz określi ich pochodzenie. Istotny będzie też wiek klienta, ilość osób w jego lokalu i to, czy regularnie opłacaliśmy dotychczasowe długi – to ostatnie może mieć największe znaczenie. Porównując to z wartością kredytu i liczbą rat, bank stwierdza, czy jesteśmy w stanie go bez utrudnień uregulować. Co natomiast, jeśli kredyt nie będzie nam przyznany?

Zamiast chwilówki – kredyt bez historii kredytowej

Na szczególne problemy muszą przygotować się ci, którzy nie zaciągnęli dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich przede wszystkim studiujący oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna. Z tym, iż kredyt nie zostanie im przyznany, muszą liczyć się również renciści. Negatywna decyzja banku nie musi być jednak powodem do tego, aby postawić na ofertę parabanków. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem okaże się bowiem wzięcie kredytu bankowego, który jest osiągalny bez spełnienia rygorystycznych kryteriów.

Doradca pomoże wybrać kredyt bez historii kredytowej

Poszczególne banki ustalają kryteria mniej restrykcyjne niż zwykle. Wyszukanie oferty dostosowanej do naszej zdolności może niestety okazać się naprawdę trudne. Z tego względu w podobnych sytuacjach dobrze zwrócić się o pomoc do specjalisty. Doradca finansowy powie nam, jak wyszukać najlepszą ofertę i podpowie, jak uniknąć pomyłek. A te, jak łatwo się domyślić, mogą mieć poważne konsekwencje, gdyż problemy ze spłatą pierwszego kredytu zazwyczaj przeszkadzają w otrzymaniu kolejnych.

Powiązane wpisy