Rachunkowość, finanse 

Kredyt konsolidacyjny sposobem na wyjście ze spirali długów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, samochodowy i gotówkowy. Na skutek konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale także parabanki, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.

Powiązane wpisy