Rachunkowość, finanse 

Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń i maszyn. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Gospodarstwo rolne a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami lub zawierają nierentowne dla klienta warunki.
O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wybrać kredyt doskonale dopasowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.

Powiązane wpisy