Leasing maszyn – dlaczego jest lepszy od kredytu?
Wielu przedsiębiorców nie jest w stanie nabyć wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej. Pożyczka często nie okazuje się trafionym pomysłem – po uregulowaniu ostatniej z rat nierzadko bowiem bywa tak, że kupione akcesoria należy zrewitalizować czy znaleźć kolejne. Nic zatem dziwnego, iż biznesmeni – zwłaszcza stawiający pierwsze kroki – chętniej decydują się na leasing. To rodzaj umowy opierający się na udostępnieniu danego przedmiotu. W czasie trwania leasingobiorca powinien płacić raty, ale ich ostateczna wysokość jest na szczęście niższa niż w razie kredytu.
Zasady leasingu maszyn
Leasing zazwyczaj kojarzony bywa z autami – w istocie najwięcej przedsiębiorców postanawia wyposażyć firmę w pojazdy tą metodą. Nie oznacza to rzecz jasna, iż leasing umożliwia sfinansować wyłącznie zakupu auta. Korzystając z leasingu, firmy są w stanie wszak zakupić również w pozostałe niezbędne sprzęty – maszyny drukarskie lub obrabiarki, sprzęty biurowe, itp. Leasing maszyn obowiązuje standardowo od dwunastu do siedemdziesięciu dwóch miesięcy.
Jak wybrać leasing maszyn?
Wyszukanie leasingu maszyn może być tak samo trudne, co znalezienie opłacalnego kredytu. Dlatego szukając ofert dobrze poprosić o poradę doradcę ds. finansów. Nie zapominajmy, iż pozornie korzystne oferty mogą być tymi najdroższymi – zwłaszcza, jeśli potrzebujemy leasingu na dłuższy okres. Dzięki poradom doradcy z pewnością zaoszczędzimy, a to dla firm jest przecież zdecydowanie najistotniejsze.