Rachunkowość, finanse 

Połącz przyjemne z pożytecznym – o monetach okolicznościowych

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz polskie monety kolekcjonerskie.

Bilon to nie tylko pieniądz, ale również obiekt westchnień kolekcjonerów z całego świata. Numizmatyka, będąca z początku dyscypliną nauki badającą monety, medale a później także papierowe banknoty, sukcesywnie przeistoczyła się w powszechne hobby. Liczni numizmatycy traktują jednak gromadzenie monet jako sposób na inwestycję środków pieniężnych w przedmioty, mogące za kilkanaście lat przynieść przyzwoite profity. Starannie korzystają z tego mennice z całego świata, rok w rok wybijające ogromne ilości atrakcyjnych monet numizmatycznych ze srebrnego i złotego kruszcu.

Dlaczego ludzie kolekcjonują monety kolekcjonerskie?

Bodźców, dla których osoby gromadzą monety i banknoty może być dużo. Niektórzy interesują się pieniędzmi, w wyniku czego kolekcjonują środki płatnicze różnych państw. Drudzy koncentrują się na numizmatach przygotowywanych w związku ze zbliżającą się rocznicą pamiętnego wydarzenia historycznego lub urodzin czy też śmierci ważnej znakomitości ze świata nauki albo polityki. Trzecia grupa szukają monet, których design posiada sprecyzowany motyw, np. związany z ptakami bądź muzyką. Jest jednakże grupa hobbystów, która nie zbiera popularnych numizmatów wybijanych w znacznych nakładach z niklu, mosiądzu oraz miedzi, a która skupia się na monetach kolekcjonerskich ze szlachetnych kruszców, najczęściej ze złota i srebra. Rzecz jasna, tego typu monety numizmatyczne już pierwszym dniu sprzedaży są kilkukrotnie droższe aniżeli zwyczajne monety kolekcjonerskie, ale należy mieć na uwadze, że ich kupno bywa zyskowną lokatą. Po latach cena złotych i srebrnych numizmatów może dostrzegalnie wzrosnąć, nie tylko z powodu ograniczanej liczbę danego wzoru, ale dodatkowo ze względu na realny wzrost wartości kruszcu, którego są one wybite.

Srebrne monety okolicznościowe z Polski

Pasjonatom skupiającym się głównie na numizmatach produkowanych nad Wisłą na pewno nie brak interesujących okazów do zebrania. Jedynie w minionych kilku latach Mennica Polska wyemitowała takie numizmaty jak np. seria Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości z wizerunkami m.in. Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Hallera czy 100-lecie polskiej flagi państwowej. Większość monet numizmatycznych produkowanych w naszym kraju to srebrne numizmaty o nominale 10 zł. Ich cena, w zależności od nakładu, wagi i daty emisji, oscyluje w przedziale od 100 do nawet 250 zł. Takie numizmaty zabezpieczone są zwykle kapslem lub umieszczone w holderze.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy