Rachunkowość, finanse 

Srebrne monety bulionowe – obiecująca opcja inwestycji na przyszłość

Zamów srebro bulionowe.

Monety bulionowe, nazywane też monetami lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób pragnących lokować swoje finanse w kruszce. Bez wątpienia najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnim okresie coraz więcej krajów zaczęło wypuszczać srebrne monety bulionowe, które w mgnieniu oka zdobyły gorliwych zwolenników, zwłaszcza wśród inwestorów z niezbyt zasobnym portfelem.

Monety kolekcjonerskie czy srebrne monety bulionowe – różnice

Nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, iż monety bulionowe ze srebra są wręcz nowością inwestycyjną. Wybijane są w mennicach kilku krajów, na dodatek ledwie od lat osiemdziesiątych XX wieku (pojawiły się z początku w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Mimo, że są popularne wśród inwestorów od prawie pięćdziesięciu lat, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak szeroka jak podobnych monet ze złota. Srebro bulionowe jest jednak doskonałą opcją dla osób chcących zróżnicować swoje środki finansowe, a które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w złoto bądź platynę lub które boją się inwestować w nieco kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Dlaczego monety bulionowe uznaje się za rozsądniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w okresie zaraz po ich wprowadzeniu do sprzedaży zawsze wyraźnie przewyższa wartość kruszcu, z którego powstały. Przyczynia się do tego po największej części całkowity wydatek poniesiony przez producenta na wybicia monety (między innymi opracowanie przez grafika niepowtarzalnego wzoru oraz wykonanie stosownych matryc). Nie bez znaczenia ma także to, iż numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej liczbie sztuk, co z marszu zwiększa na nie popyt. Nie znaczy to jednakże, że z biegiem lat ich wartość będzie sukcesywnie wzrastać! Należy mieć na uwadze, iż tak jak jakikolwiek okaz kolekcjonerski, monety te są warte tyle, za ile pragnie je nabyć przyszły kupiec. Tymczasem monety bulionowe ze srebra nie posiadają wymiaru kolekcjonerskiego (nie posiadają ustalonego rocznego nakładu, a ich wygląd zmienia się niezwykle rzadko), dlatego ich wartość stricte powiązana jest z aktualną wartością srebra.

Srebrne monety bulionowe – nie tylko o nominale 1 oz

Srebro jest tanim kruszcem inwestycyjnym, skutkiem tego monety lokacyjne z tego metalu z rzadka emitowane są w nominale niższym niż 1 oz (uncja trojańska), a więc w systemie metrycznym 31,1 gramów. I chociaż próba srebra .999 oraz waga 1 uncji to w zasadzie standard dla tych monet, u resellerów kupimy także monety ważące 2 oz, 10 oz, a nawet 0,5 kg. W krajowych sklepach mających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez trudu kupimy znane na całym świecie Liście Klonowe z Kanady, Britannię z Wielkiej Brytanii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niekonwencjonalnym nominale 1,5 €.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy