Rachunkowość, finanse 

Ułatwienia dla firm – o mass collect

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o mass collect, uzyskasz na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie użyteczna?

Funkcja usługi mass collect jest generalnie niezmiernie prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest tym samym jego identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie przelewów aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych błędów, jakie mogą przytrafić się w czasie tego procesu.

Czy opłaca się wdrożyć mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jej wdrożeniem w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco wpływających należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy