Rachunkowość, finanse Usługi 

Usługi dla firm – biura rachunkowe

Prowadzenie swojej firmy to skomplikowane zadanie , które wymaga uwzględnienia szeregu czynników. Pominięcie choćby jednego z nich może zakończyć się ogromnymi kłopotami. Wśród tych bardzo istotnych znajduje się prowadzenie księgowości, zatem bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się na stworzenie własnego wydziału księgowości. Jakkolwiek znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się być wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego aktualnie nie stanowi żadnej trudności.

Jakiego typu pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające obecnie w Polsce posiadają naprawdę szerokim wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia zarówno księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową i płacową. Mogą podjąć się reprezentowania przedsiębiorstwa przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, GUS czy fiskusem. Sporządzają rozmaite sprawozdania budżetowe i prowadzą porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też zakładanie spółek i ich likwidacja. Dużo biur rachunkowych poszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, np. poprzez opracowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku firm podejmujących decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu opłaca się powierzyć księgowość biurom rachunkowych?

Uruchamianie w przedsiębiorstwie wydziału księgowego nie jest wyjściem korzystnym. O wiele lepiej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, a więc właśnie do biura rachunkowego. Jest to wyjątkowo rekomendowane w wypadku niewielkich stowarzyszeń, firm bądź fundacji, gdyż jest to o wiele bardziej korzystne rozwiązanie, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Dzisiaj znalezienie dobrego biura rachunkowego wykonującego usługi na najwyższym poziomie nie jest trudne.

Nasze dane kontaktowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy