kantor wymiany walut, kantor internetowyRachunkowość, finanse 

Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w banku – te pierwsze wciąż spotkać można w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Aczkolwiek w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać obcą walutę bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze najświeższy kurs wymiany

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z minionego dnia. Kolejnym i bardzo ważnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują także kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez nabywcę terminie czy też takiej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę i ogromną autonomię w dysponowaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich również osoby spłacające pożyczki w walucie obcej i osoby uczące się czy też pracujące za granicą. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Powiązane wpisy