Rachunkowość, finanse Usługi 

Zdecyduj się na leasing samochodu

Do instrumentów powszechnie praktykowanych przez współczesne przedsiębiorstwa należy leasing samochodu. Dzięki niemu mamy szansę zapewnić pracownikom zarówno samochody osobowe, ale i dostawcze. Przekonajmy się więc na czym polega leasing samochodów i z jakiego powodu jest tak popularny.

Czy leasing samochodu jest bezpieczny

Leasing polega na płatnej dzierżawie samochodu przez określony czas, a jego kluczowe reguły definiuje specjalna umowa. Wyróżniamy 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie np. formą rozliczania podatków. Taka forma finansowania aut firmowych jest ewidentnie bardziej opłacalna niż standardowe oferty bankowe, nie wymaga wkładu własnego, a flota pojazdów nie wchodzi w zakres środków trwałych. W ten sposób możemy zagwarantować załodze pojazdy niezbędne do przewozu ładunków, aktywnego pozyskiwania odbiorców oraz innych celów.

Leasing samochodu – zaufaj profesjonalistom

Leasing samochodów pozytywnie wpływa więc na finanse całego przedsiębiorstwa – nie musimy wydawać pieniędzy na samodzielne opłacanie floty ani brać wieloletnich pożyczek. Mogą z niego skorzystać nawet małe działalności gospodarcze, które nie mają dużego kapitału. Formalności są ułatwione, a bank nie weryfikuje naszej zdolności kredytowej. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – poszukując optymalnego rozwiązania, najlepiej zdecydować się na specjalistyczną pomoc firm pośredniczących.

Powiązane wpisy