Sport i rekreacja 

Bieżnia elektryczna – zdrowy ruch w czterech ścianach

Aktywność fizyczna powinna stanowić jeden z niezbędnych elementów codziennego życia, dlatego dobrze byłoby pomyśleć nad zaopatrzeniem się w urządzenia, za pomocą których udałoby się utrzymywać zgrabną figurę, a przez to też świetne samopoczucie. Kultura fizyczna oraz atrakcyjny wizerunek stanowi – na równi z wiedzą – klucz do sukcesu w wielu gałęziach życia. Ale jeśli pragniemy zacząć swoją przygodę ze sportem, na początku musimy skoncentrować się na łatwiejszych dyscyplinach, jak chociażby bieganie na bieżni elektrycznej.

Bieżnia elektryczna – kontroluj intensywnością ćwiczeń

Zaczynając swoją historię z bieganiem, również na krótkie dystanse, powinniśmy zastanowić się nad ćwiczeniem na bieżni elektrycznej. To proste – a jednocześnie przydatne – urządzenie, które umożliwia dopasowywanie treningu do indywidualnych potrzeb sportowca – zawodowca lub amatora. Pozwala ona na wykonywanie pomiaru pulsu oraz ciśnienia, dzięki czemu w wypadku treningu osób w zaawansowanym wieku ma się stałą kontrolę nad tym, czy trening nie jest dla ćwiczącego za bardzo forsujący. Osoby, które dopiero zaczynają treningi, mogą stopniowo zwiększać dystanse oraz podnosić prędkość na takowej bieżni. Bieżnia elektryczna będzie więc kontrolować, czy zbyt intensywny dystans nie prowadzi do pojawienia się stanu zawałowego.

Bieżnia elektryczna – ćwicz w domu, a nie w siłowni

Pamiętajmy, iż bieżnia elektryczna może stać się tak elementem oprzyrządowania fitness klubu, jak i domowego wnętrza. Dzięki tej drugiej opcji, można ograniczyć wydatki na roczne karnety do klubu sportowego. Bieżnię elektryczną do użytku domowego, można nabyć już od nieco ponad tysiąca PLN, a tymczasem karnety na siłownię to czasem koszt ponad stu złotych na miesiąc. Ponad to, posiadanie bieżni elektrycznej umożliwia nam decydowanie o tym, kiedy ćwiczymy – o 6 rano, 13 po południu, a nawet o 1 w nocy… Siłownia nie zapewni nam takich możliwości. Warto więc brać pod uwagę kupno bieżni elektrycznej na użytek prywatny.

Powiązane wpisy