Sport i rekreacja Turystyka 

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Więcej na http://tinyurl.com/y6eb4tuj

Wspinaczka na wierzchołki gór to fantazja dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Silnych wrażeń z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Podróżników przyciągają głównie sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, przepiękne widoki, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również wyposażyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady oraz nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy