Sport i rekreacja 

Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

Zajrzyj tutaj jeśli interesujesz się kortami tenisowymi Kraków

Obiekty zadaszone, posiadające oddzielne lampy oraz w pełni innowacyjne stanowią najlepsze korty tenisowe. Obiekt taki musi gwarantować że osoby trenujące nie nabawią się ryzykownych urazów, na które wyjątkowo podatne są łokcie i barki. Dobrze więc wybierać miejsca o nawierzchni ziemnej, co jest rekomendowane zwłaszcza dla żółtodziobów. Dopiero kiedy przyswoimy lepsze kwalifikacje możemy wypróbować grę na bardziej wymagającej powierzchni kortu.

Jakość kortów tenisowych ma wpływ na komfort gry

Korty tenisowe to wspaniała okazja do spędzenia wolnego dnia w aktywny sposób. Uprawianie sportu genialnie wpływa na odporność organizmu, aczkolwiek trzeba być świadomym tego, że czas spędzony na korcie to dyscyplina wymagająca dużej krzepy, precyzji i talentu. Początkowe kroki na korcie mogą być problematyczne, ale u boku profesjonalnego szkoleniowca z łatwością opanujemy tajniki tenisa ziemnego. Ryzyko pojawienia się stłuczeń zlikwidujemy uczestnicząc w zmaganiach na wygodnych kortach tenisowych. Możemy również trenować na kortach zamkniętych, które przy tutejszych warunkach pogodowych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Sport ten od dekad uchodzi za niezwykle prestiżowy. Nie należy oczywiście do niedrogich, szczególnie kiedy policzymy wydatek nabycia sprzętu, jednak zawsze istnieje alternatywa wypożyczenia potrzebnych przyrządów. Więc jeśli myślimy o tym, żeby trenować tylko amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które umożliwiają wypożyczenie akcesoriów tenisowych znakomitej klasy.

Nasze dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy