Sport i rekreacja Turystyka 

Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Szukasz najlepszej oferty wypraw? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, że każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy