Hobby i rozrywka Sport i rekreacja 

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Relaks na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży znana w Polsce od ponad wieku i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednakże godnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a zarazem pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy niedostępne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – dla kogo?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają przepiękne widoki. Rafting Dunajcem to idealna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów Polski, a nawet Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to także wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak bogaty w wiele przeszkód i zakoli dostarczy wielu niezapomnianych emocji.

Powiązane wpisy