Sport i rekreacja 

Rolki dla dzieci – starsze niż ci się wydaje

Mimo, że ciężko w to uwierzyć, łyżworolki pojawiły się wcześniej niż wrotki. Ich wynalazcą był Belg Jean-Joseph Merlin, a pierwszy produkt stworzył już w drugiej połowie osiemnastego stulecia. Pierwsze rolki w niczym nie przypominały modeli wykorzystywanych obecnie – posiadały wyłącznie pojedyncze kółko oraz nie posiadały hamulca. Następni konstruktorzy powoli ulepszali rolki, uzupełniając je o dodatkowe koła oraz hamulec, ale znaną nam teraz budowę rolki zyskały zaledwie w latach osiemdziesiątych XX wieku, kiedy zastosowano kółka z tworzyw sztucznych odpornych na zużycie.

Rolki dla dzieci i nie tylko

Obecnie rolki zupełnie zastąpiły chętnie używane niegdyś wrotki. Nie ma w tym dziwnego – są w porównaniu z nimi dużo szybsze, zaś spora zwrotność pozwala na wykonywanie efektownych sztuczek. Szczególną popularnością cieszą się wśród najmłodszych – w sklepach najczęściej znajdziemy rolki dla dzieci oraz nastolatków. Rzecz jasna, starsi entuzjaści rolek także znajdą wersje odpowiednie dla ich potrzeb – niezależnie od tego, jaki rozmiar noszą i który sposób jazdy preferują (rekreacyjny lub sportowy).

Rolki dla dzieci – o czym pamiętać?

Wybierając rolki dla dzieci bezwzględnie powinniśmy pamiętać o zapewniających bezpieczeństwo akcesoriach. Potrzebny na pewno okaże się kask, który zabezpiecza czaszkę podczas upadku, a także nakolanniki, które sprawią, że nauka techniki będzie dla najmłodszych praktycznie bezbolesna. Wspomniany set możemy kupić za pośrednictwem e-sklepów. Jest to najmniej skomplikowane rozwiązanie – zwłaszcza, jeżeli poszukujemy nietypowych rolek.

Powiązane wpisy