Sport i rekreacja 

Rower stacjonarny – dobre strony

Rower stacjonarny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie znajdują czasu na ćwiczenia na dworze, a mimo to zamierzają wypracować dobrą formę. Jego zalety są podobne do tego, co oferuje nam tradycyjny rower – potrafi poprawić formę, a także wymodelować mięśnie kończyn dolnych i pleców. Poza tym nie stwarza niebezpieczeństwa kontuzji, można jeździć na nim w każdą pogodę oraz pozwala na organizowanie ćwiczeń zajmujących nawet mniej niż kwadrans – o ile, oczywiście, korzystamy z niego nie w klubie, a w swoim domu. Nic więc dziwnego, że jest coraz chętniej kupowany.

Konstrukcja roweru stacjonarnego

W sklepach dostępne są trzy podstawowe rodzaje rowerów stacjonarnych – mechaniczne, na magnes oraz na elektromagnes. Mechaniczne cechują się najniższą ceną, lecz najłatwiej też je zepsuć. Rower stacjonarny z magnetycznie generowanym oporem jest nieco droższy, lecz przy tym bardziej niezawodny oraz wygodniejszy. Modele tego typu posiadają także często komputer, a ten ułatwi organizowanie treningów – zapamiętuje spalone kalorie, „przejechaną” odległość tętno i pozostałe parametry.

Rower stacjonarny – koszty

Klubowy rower stacjonarny będzie sporym kosztem. Jednak w mieszkaniu często nie będzie on przydatny – bez problemów zda egzamin model wyposażony wyłącznie w najważniejsze funkcje. Podstawowe wersje kupimy już za niecałe trzysta zł, a za dwa razy większą kwotę dostępne są rowery z licznikiem oraz innymi, pomocnymi dodatkami.

Powiązane wpisy