Hobby i rozrywka Sport i rekreacja 

Szkoła tenisa dla dzieci

Skieruj się tutaj jeśli chcesz skorzystać z usług szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Wskazanym byłoby pomyśleć nad ciekawym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są także informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie zaczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi uczą się szybko, a więc na pierwsze treningi mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Problemem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem doświadczonego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasze dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy