Sport i rekreacja Turystyka 

Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Oferta trekkingów w najlepszej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie mamy.

Wyprawy w góry mają wiele form. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników z najlepszą sprawnością, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy