Sport i rekreacja Turystyka 

Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Więcej w temacie Dolomity trekking na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Sympatycy czynnego wypoczynku z pewnością przebyli nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Zdecydowanie są one porywające, jednak osoby, które często praktykują ten rodzaj sportu z czasem chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po nieznanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeżeli można podziwiać imponujące widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich również łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się dużą ilością baszt skalnych, poszarpanych grani i turni, które podczas dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 roku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i niezwykle spadziste stoki, wyznaczono w nich też wiele prostych szlaków, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również ciekawie zimowe miesiące

Początkujących pasjonatów trekkingu zapewne urzeknie wyprawa przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, a także metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości osób bardzo trudna, ale jej uczestnicy z pewnością jej będą oo niej pamiętać przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Dolomiti di Sesto i Tofany.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy