trekkingi Himalaje, wyprawy w górySport i rekreacja Turystyka 

Trekkingi w górach całego świata

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy zwłaszcza z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są najczęściej tego typu umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe sprzęty, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym terenie, co sprawia, że potrzebne okazują się akcesoria ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ gwarantują stabilizację nawet na śliskich trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je można również wiosną. Na wysokich podejściach przydatny będzie również czekan. Do korzystania z obu akcesoriów niezbędne będą specjalistyczne kwalifikacje – z tego powodu nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi – w których miejscach się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących miejsc na Ziemi, które zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Everestu oraz Annapurny.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy