Sport i rekreacja Turystyka 

Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Trekkingi Himalaje. Więcej informacji na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje wraz ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa również samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Shishapangmy i Manaslu

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy