Sport i rekreacja 

Wioślarz treningowy dopasowany dla twoich potrzeb

W kilku ostatnich latach w Polsce zwiększa się liczba ludzi zainteresowanych sportami wodnymi, takimi jak wioślarstwo. Warto dostrzec, że nie tylko są to osoby młodsze – tą pasją zaraża się zarówno marząca o wysokich wynikach w tym sporcie młodzież, jak i osoby starsze, które pragną dbać o swoją kondycję. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio długo ćwiczyć, zanim udamy się na jakiekolwiek wyścigi lub treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo można bowiem także uprawiać na siłowni przy pomocy wioślarza treningowego.

Co można uzyskać trenując na wioślarzu treningowym?

Ułożenia ciała, jakie się przyjmuje w czasie wiosłowania, pozwalają na budowanie mięśni i prawidłowych nawyków postawy. To jednakże nie wszystko! W trakcie korzystania z wioślarza treningowego, musimy używać także górnych partii mięśni, czyli ramion i klatki piersiowej. To znakomite ćwiczenia wytrzymałościowe, jakie można porównywać do codziennego podciągania się na drążku. Wioślarstwo to dyscyplina zmuszająca do utrzymania prawidłowej sylwetki – nie jest to jednak recepta na poradzenie sobie z problemami z kręgosłupem. Osobom chorującym na skoliozę, kifozę lub podobne wady postawy, którym potrzebna jest regularna gimnastyka, nie poleca się jednak treningów na tym sprzęcie, gdyż jest to standardowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – trenuj w domu

Wioślarz treningowy to urządzenie, które zauważyć można w większości siłowni, jednakże można również ćwiczyć na nim we własnych czterech ścianach. Ciągnąc za dwa drążki, przesuwa się siodełko, na którym znajduje się ćwiczący. Tym sposobem naśladowane są ruchy, jakie wykonuje wioślarz w normalnych warunkach. Urządzenie to nie kosztuje wiele – ceny wahają w granicach od tysiąca do kilku tysięcy PLN i zależne są od tego, czy jest to wersja podstawowa czy profesjonalna. Warto wspomnieć, iż w sklepach internetowych można kupić go nieco taniej niż w sklepie stacjonarnym. Należy jednakże bezwzględnie zwracać uwagę, by kupić takie urządzenie do treningów, które posiada stosowne atesty. O poradę odnośnie dobrania wioślarza treningowego do naszych oczekiwań najlepiej pytać doświadczonych konsultantów sklepu.

Powiązane wpisy