Hobby i rozrywka Sport i rekreacja 

Wypoczynek w sercu Pienin – spływ kajakowy na Dunajcu

Spływ kajakowy Dunajcem to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, którą docenią miłośnicy aktywnego wypoczynku. Spływ po Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica zapewnia niezapomniane emocje i sporą dawkę adrenaliny. Propozycja jest przeznaczona dla przeróżnych grup turystów – zarówno osób indywidualnych, rodzin, jak i firm, które potrzebują przygotować integrację dla zatrudnionych zespołów. Planujesz wyjazd w góry i na trasie wycieczki znajduje się Zakopane? Spływ po Dunajcu to atrakcja, jakiej nie wolno Ci pominąć.

Czy warto wybrać się na spływ kajakowy na Dunajcu?

Dunajec to rzeka, która gwarantuje perfekcyjne warunki do uprawiania kajakarstwa, a rozbudowana baza turystyczna będąca w pobliżu sprawia, iż spływ Dunajcem staje się niesłychanie popularną formą spędzania wolnego czasu. W rzece występują również rozmaite gatunki ryb, które można zobaczyć w czasie spływu, a malownicze panoramy zachwycają. Trasa wiedzie przez Pieniński Park Narodowy, co pozwala na obserwację dzikiej przyrody w z bliska. Aby uczestniczyć w spływie, konieczne jest sygnowanie regulaminu wypożyczalni oraz odpowiednie przeszkolenie. Pontonami kierują wyszkoleni instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników.

Spływ kajakowy Dunajcem – aktywny wypoczynek w sercu Pienin

Organizator spływów na Dunajcu proponuje klientom do wyboru 3 pakiety – Comfort, Basic oraz Active. Turyści mają zapewnione pełne wyposażenie – gumowe kajaki Gumotex Palava bądź polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram, kaski, wiosła, kamizelki oraz hermetyczne opakowania. Ze sobą należy mieć sportowe obuwie, ręcznik, a także spodenki oraz koszulkę do przebrania. Ponadto w pakiecie Comfort zapewniony jest przewóz busem ze Szczawnicy.

Powiązane wpisy