Sport i rekreacja Turystyka 

Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej wiadomości

Mnóstwo osób wykorzystuje swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w dalekich od Polski rejonach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale także najwyższe wzniesienia Meksyku, Azji czy Afryki. Z pewnością wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście pomoc agencji dużo usprawnia, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść wielogodzinną wyprawę z bardzo ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do takich wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc zdolność pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez lidera grupy.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy