Technologie 

Do kogo kierowane są kursy design for EMC?

EMC, czyli kompatybilność elektromagnetyczna, to niezwykle ważny parametr wszystkich systemów elektrycznych. To ta cecha określa jakość pracy urządzenia w danym układzie. System, który jest kompatybilny elektromagnetycznie nie może generować zakłóceń pozostałych pracujących w sąsiedztwie urządzeń oraz być podatnym na zakłócenia przez nie generowane. Na to, czy produkt okaże się kompatybilny elektromagnetycznie rzutują już błędy jego projektanta, jeżeli ten nie dopasuje go do środowiska, w którym będzie on używany. Z tego względu tak istotne jest to, by twórcy systemów elektronicznych wiedzieli, jak tego rodzaju problemów się ustrzec.

Szkolenia design for EMC

Doskonałą sposobnością, aby nauczyć się, jak tworzyć urządzenia elektroniczne pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej, są szkolenia design for EMC. Podczas nich kursanci opanują najważniejsze zjawiska związane z EMC czy też dowiedzą się jak rozpoznawać różne zaburzenia elektromagnetyczne, a także likwidować ich źródła. Kolejnym etapem szkolenia jest projektowanie różnych elementów – od płytek drukowanych po pudełka zabezpieczające urządzenie przed zaburzeniami. W czasie kursu kursanci usłyszą też na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach laboratorium, w którym wykonane zostaną testy EMC.

Design for EMC – dla kogo?

Dobrze przy tym wiedzieć, że nie każdy może uczestniczyć w kursie design for EMC. Tego typu kursy kierowane są w szczególności do osób z co najmniej najważniejszymi informacjami na temat konstrukcji systemów elektronicznych oraz kompatybilności elektromagnetycznej. Zwykle biorą w nich udział inżynierowie elektronicy i testujący, ale są również otwarte na osoby pracujące w innych profesjach.

Powiązane wpisy