Technologie 

High speed design a EMC

Kompatybilność elektromagnetyczna jest bardzo ważna dla wszelkich systemów elektrycznych. Znaczy ona, że konkretny układ jest w stanie pracować w pobliżu innych, nie powodując jednocześnie zakłóceń ich działania i nie będąc wrażliwym na zakłócenia, jakie one emitują. Kompatybilność elektromagnetyczną bada się w specjalistycznych placówkach, a wyniki tego typu testów pozwalają wprowadzić niezbędne poprawki. Podobnych problemów można na szczęście uniknąć właściwie projektując układ pod względem EMC. Do tego jednak potrzebne okazują się odpowiednie umiejętności, które możemy przyswoić podczas różnych kursów – jak na przykład high speed design.

Istota high speed design

W języku informatyki high speed design to projektowanie układów drukowanych dla szybkich magistral. Takie płytki, jak wiemy, są bardzo narażone dla zaburzenia generowane przez pozostałe, a ponadto mogą też same je wytwarzać. Z tego powodu tak ważne okazuje się to, aby projektujący je inżynierzy pracowali w zgodzie z założeniami EMC, które opanują na specjalistycznych szkoleniach – organizowane są one między innymi w Krakowie.

High speed design – jak się nauczyć?

W czasie takich kursów opisywane są wszelkie tematy wiążące się z EMC układów drukowanych w szybkich magistralach. Kursanci dowiadują się, jak terminacja i rozkład ścieżek wpływają na EMC i siłę sygnału, jaka ilość warstw będzie optymalna i jak ustrzec się błędów przy prowadzeniu ścieżek. Uczestnicy tego typu szkoleń powinni mieć elementarną wiedzę techniczną, a ich inicjatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały naukowe. Po skończeniu szkolenia kursanci otrzymują zaś dyplom potwierdzający zdobyte w jego czasie umiejętności.

Powiązane wpisy