Nauka Tematyka żywnościowa 

Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków, wejdź na warsztatqulinarny.pl.

Dzieci lubią brać udział w kuchni – podawać i wybierać składniki czy ozdabiać wypieki. Pragniesz wykorzystać fascynację Twojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko nabywają praktyczne umiejętności, ale przede wszystkim rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się niezależności. A w tym samym czasie doskonale się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, ćwiczenie prostych przepisów i dobieranie oraz mieszanie składników – całość powoduje, iż dzieci ochoczo gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają również zasady, jakie trzeba stosować w kuchni, co korzystnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach biorą udział także rodzice, jest to zatem wspaniała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co upichciły.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny. Podczas kursu dzieci szykują danie główne i deser. Młodzi entuzjaści sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić smaczny makaron na słodko bądź słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, udekorowanej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują także wyśmienitą deser – mus z polewą owocową oraz kruchym ciastem. Nauka połączona z zabawą to świetny sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ulubionych posiłków daje dzieciom dużo satysfakcji. Nawet najbardziej nieposłuszny maluch będzie z pasją oddawał się pieczeniu znakomitej pizzy czy dekorowaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz wspaniałe podejście do dzieci.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy