Turystyka 

Apartamenty we Włoszech – poznaj atrakcyjne zakątki Italii

Włochy od dawna są jednym z najczęściej wybieranych przez przyjezdnych państw Starego Kontynentu. Oczywiście nie może to dziwić, bo mnogość tamtejszych atrakcji powoduje, że kraj ten bywa wymieniany jako jeden z najlepszych celów na wakacje – i to bez względu na upodobania odwiedzających. Na pewno nie okażą się rozczarowani miłośnicy wiekowych obiektów, których we Włoszech jest wyjątkowo sporo oraz ci, którzy preferują unikatowe krajobrazy, bo Włochy znane są z malowniczych wiosek, pięknych Alp i gorących mórz. W jakie miejsca jednak udać się na wakacje do Italii? Jak zaplanować podróż do tego zakątka Europy? I, co najistotniejsze, jak wynająć apartamenty we Włoszech?

Apartamenty we Włoszech – różne destynacje

Sporym uznaniem wczasowiczów przybywających do Italii szczyci się Riwiera Wenecka. Jej kluczowe ośrodki to rzecz jasna Wenecja, a poza tym – Caorle znane z kolorowych kamieniczek, zabytkowe Cavallino, dość nowe Lido Altanea, słynące z wielu muzeów Jesolo i kurortowe Bibione. Planując wczasy w Italii dobrze także pomyśleć nad Lombardią leżącą przy granicy ze Szwajcarią, słynącą z zabytków Mediolanu oraz Bergamo, a oprócz tego wyjątkowych stoków narciarskich. Mówiąc o Italii nie sposób zapomnieć również o Toskanii, której symbolami są Florencja, Krzywa Wieża i cudowne plaże, a także wiejskie widoki.

Hotele i apartamenty we Włoszech

Planując urlop w Italii nie sposób oczywiście zapomnieć również o zapewnieniu sobie komfortowych noclegów. Szczęśliwie nie będzie to trudne, gdyż w sieci znajdziemy mnóstwo podobnych ogłoszeń. Do wyboru mamy między innymi pokoje w hotelach, hostelach oraz komfortowe apartamenty we Włoszech. Ta trzecia opcja okaże się najlepsza dla podróżników lubiących wygodę. Bardzo istotne będzie także to, że decydując się na pomoc biur podróży często zapłacimy mniej niż kiedy planujemy wyjazd samemu.

Powiązane wpisy