Turystyka 

Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - poznaj aktualną ofertę.

Gros turystów podróżujących w góry zimą, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, by spędzić czas na szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – zalecane jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego relaksu w góralskim domku z drewna i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają podziwiać ich czar w trakcie dość wyczerpujących, jednak ogromnie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych butów i nart.

Chcesz mieć pewność, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez trudności poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym zakresie pomocy instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy