Turystyka 

Free ski. Płać mniej za wyjazdy na narty

Urlop na nartach na pewno nie może być zaliczony do niewielkich wydatków w roku. Ze względu na to, że mała część z czytelników mieszka blisko tras, po których możemy zjeżdżać na nartach, w koszty powinniśmy doliczyć koszty dojazdu w góry i zakwaterowanie, a te przecież w lubianych przez narciarzy miejscowościach na pewno będą wysokie. Dużym wydatkiem są też karnety na kolejne trasy czy wykupienie skipassa, który uprawnia do jazdy na wielu stokach w pobliżu. Dobrze zatem wiedzieć, że organizując wyjazd w miesiącach poza środkiem zimy opisane wydatki możemy znacząco zmniejszyć. Jak to zrobić? Wybierając ofertę w stylu free ski.

Pakiety wyjazdów free ski

Free ski to oferty, które, jak już wspomnieliśmy, dostępne są poza szczytem zimy – a więc w początkowych oraz końcowych tygodniach. Czemu są tak opłacalnym rozwiązaniem? Ze względu to, że kupujący tego typu oferty narciarze płacą wyłącznie za wynajem domku i dotarcie do kurortu – skypass dający prawo do używania miejscowych stoków jest natomiast darmowy. W zależności od typu oferty, jesteśmy w stanie tym sposobem zmniejszyć koszty związane z urlopem od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent, co dla narciarzy bez sporego budżetu będzie oczywiście wielkim atutem.

Miejsca z ofertami free ski

Choć oferty w stylu free ski dostępne są na całym świecie (nawet w polskich górach), najczęściej kupowane bywają przez narciarzy wypoczywających w Alpach. Jednym z regionów, gdzie pakietów free ski pojawia się najwięcej jest Val di Fassa, gdzie narciarze mogą jeździć na którymś z dziewięciu obszarów. Poza tym free ski możemy wykupić w Val di Fiemme, które znane jest ze wspaniałych widoków oraz mnogości tras narciarskich. Trzecim nierzadko pojawiającym się w ofertach free ski regionem jest Val di Sole. Turyści znajdą tu liczyć tak fascynujące widoki i doskonałe stoki, jak i często występujące wody termalne.

Powiązane wpisy