Turystyka 

Gdzie udać się na narty do Włoch?

Ostatnimi czasy narciarstwo zaczęło cieszyć się ogromną popularnością w naszym kraju . Jazdę na nartach uwielbiają tak osoby starsze, jak i dzieci. Dzisiaj wiele osób stawia na wyjazd na urlop zimowy poza granice Polski. Wśród lubianych przez miłośników białego szaleństwa regionów często wymienia się włoskie Livigno.

Narty we Włoszech – czy Livingo słusznie jest najlepszym miejscem na urlopu?

Włochy to urokliwy oraz bardzo ciekawy kraj, który ma mnóstwo do zaoferowania odwiedzającym. Livigno położone jest w Lombardii, czyli jednym z piękniejszych włoskich terenów. Ośrodek narciarski położony jest na wysokości prawie 2 tysięcy metrów ponad poziomem morza, a miłośnicy białego szaleństwa mogą korzystać tam z przeszło 30 wyciągów narciarskich. Szlaki odznaczają się zróżnicowanym stopniem trudności, co umożliwia każdemu narciarzowi na wybranie stoku doskonale dopasowanego do indywidualnych możliwości i umiejętności. Wielkimi zaletami Livigno są występujące często opady świeżego śniegu oraz silnie nasłonecznione stoki. Dzięki temu pokrywa śnieżna zalega na zboczach przez przeszło 9 miesięcy w ciągu roku. Walorem kurortu dla narciarzy w Livigno jest także niezwykle rozbudowana – a przy tym niezwykle nowoczesna – infrastruktura narciarska, co znacznie wpływa na wygodę narciarzy.

Narty we Włoszech – co Livigno proponuje zapalonym narciarzom?

Ci, którzy lubią spędzać czas na nartach mogą zdecydować się na kupienie skipassu. Jest to karnet zniżkowy pozwalający na wielokrotne korzystanie z wyciągów narciarskich. Ponad to, mieszkańcy niektórych ośrodków mogą otrzymać dodatkowy upust, co znacznie obniża wydatki. Wypoczynek połączony z jazdą na nartach na trasach narciarskich w Livigno to idealny wybór dla osób, które szukają tras o ogromnym zróżnicowaniu, świetnej infrastruktury, perfekcyjnie przyszykowanych stoków i wielkiej ilości śniegu. Z całą pewnością urlop spędzony we włoskim Livigno będzie niezwykle udany i dostarczy wspaniałych wrażeń.

Powiązane wpisy