Turystyka 

Psie zaprzęgi i narty w Austrii

Austria to kraj, który olśniewa zapierającymi dech w piersiach górskimi pejzażami, możliwością jazdy na nartach po świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego wypoczynku. Wybierasz się na narty do Austrii? Sprawdź, dlaczego warto tu przyjechać!

Narty w Austrii – najbardziej oblegane kurorty

Jakie są najczęściej odwiedzane kurorty w Austrii, do których przez cały czas przyjeżdżają setki turystów? Na pewno warto odwiedzić Shuttdorf, miasteczka położonego w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd błyskawicznie trafisz do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz malowniczego jeziora Zeller See. Dla przyjezdnych przygotowano wspaniałe możliwości – wyciągi narciarskie, na których możesz szusować do woli, a dla osób lubiących wodę – także kompleks basenów. Najpopularniejsze kurorty Ziemi Salzburskiej to Wagrain, St. Johann im Pongau oraz Filzmoos. Każdy koneser sportu znajdzie coś dla siebie również w rejonie Tyrolu. Na szczególną uwagę zasługuje położona w dolinie Otzal gmina Solden, w której przygotowano trasy przeznaczone zarówno dla niedoświadczonych, jak i wprawionych narciarzy. Czeka tu na Ciebie także park dla dzieci, basen termalny oraz karczmy.

Narty w Austrii – turnieje hokeja na naturalnym lodowisku

A może odwiedzisz ośrodek turystyczny Nauders, w którym znajdziesz wiele ciekawych tras. Warto przyjechać tutaj z dziećmi, ze względu na ciekawe atrakcje dla najmłodszych miłośników szusowania. Wiele ośrodków w Austrii gwarantuje jednak dogodne warunki do szusowania na snowboardzie nie tylko zimą. Masz ochotę na inne atrakcje? W okolicy Zell am See będziesz mógł obserwować rozgrywki hokeja na skutym lodem jeziorze oraz wyścigi psów. Interesuje Cię zwiedzanie? Rewelacyjnym sposobem na zapewnienie sobie dodatkowych atrakcji jest zwiedzanie Wieży Kastnera, a także wielu innych zabytków. Narty w Austrii to znakomity sposób na niezapomniany wyjazd!

Powiązane wpisy