Usługi budowlane 

Armatura kwasoodporna dla zakładów przemysłowych

Więcej o armaturze kwasoodpornej na https://metal-e.pl/ARMATURA-NIERDZEWNA

W mieszkaniu w stu procentach wystarczy armatura, która jest wytrzymała na korozję. W wielu przypadkach wymagane będą jednak znacznie lepsze właściwości metalu, z którego wykonana jest używana armatura. Jest tak między innymi w zakładach, gdzie produkuje się dobra z wykorzystaniem substancji żrących – jak nawozy lub farby. By dostarczyć je we właściwe lokalizacje fabryki, należy wtedy skorzystać z armatury pozwalającej na wykonanie sieci wytrzymałej na wpływ substancji żrących. Szczęśliwie w sklepach kupimy mnóstwo produktów, dzięki którym będzie to możliwe. Z jakich surowców zatem wykonana bywa armatura kwasoodporna? Jakie elementy znajdziemy w ofercie producentów? Gdzie ich szukać?

Rodzaje armatury kwasoodpornej

W sklepach dostępne są najróżniejsze elementy armatury kwasowej – między innymi krany, mufy, czwórniki a także redukcje czy rozety. Niezależnie od tego, jakie są to elementy, najważniejsze będzie to, z którego surowca są wykonane. By zagwarantować absolutną wytrzymałość na wpływ substancji żrących, stosuje się w szczególności odpowiednie rodzaje stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wykonana jest więc ze stali kwasowej, a tą produkuje się poprzez znaczny dodatek niklu i chromu. Ten surowiec jest wytrzymały na wpływ różnych substancji o sile niższej niż H2SO4.

Gdzie znajdziesz armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w tradycyjnych sklepach z artykułami metalowymi. To rozwiązanie wykazuje niestety sporo złych stron. Najważniejszym z nich okazują się oczywiście wysokie ceny, które sprawiają, iż założenie całej sieci może stać się dużym problemem. Oprócz tego nie zawsze znajdziemy w nich części, które są dla nas niezbędne. Dlatego dobrze nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, które proponują po pierwsze największy katalog części, ale również zwykle niższe koszty zakupu.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy