Usługi budowlane 

Basen w ogrodzie – już nie tylko dmuchany

W gorące dni nierzadko nie mamy czasu na to, by wyruszyć nad jezioro – a wszak pływanie potrafi przynieść ulgę od skwaru. Dobrym rozwiązaniem czasem jest wyjście na publiczny basen, lecz nie każdy to lubi. Właściciele budynków wolnostojących lub działek pracowniczych mogą wybudować swój basen. Takie rozwiązanie posiada mnóstwo zalet: można kąpać się w wybranym momencie, nie marnujemy wysiłku na dojazdy, a co najważniejsze – nie płacimy. O czym więc powinniśmy pamiętać kopiąc baseny ogrodowe? Co zyskamy?

Dlaczego warto postawić na baseny ogrodowe?

W basenie ogrodowym mamy szansę nie tylko odpocząć po długim, gorącym dniu, lecz też zatroszczyć się o swoją kondycję – zwłaszcza, że pływanie ma wiele zalet. Świetnie rzutuje na kondycję oraz kształtuje mięśnie, a jednocześnie nie wywołuje nacisku na stawy, co szczególnie ważne będzie dla ludzi zmagających się z nadwagą oraz reumatyzmem. Te zalety basenów ogrodowych staną się dostępne dla nas jednak tylko wówczas, kiedy właściwie się o niego zatroszczymy. Najlepiej stosować odpowiednie środki, które oczyszczą wodę, wyrównają jej pH oraz zawiążą najmniejsze zanieczyszczenia.

Baseny ogrodowe – jak prędko wykopać?

Budowa basenu okaże się o wiele łatwiejsza, kiedy zastosujemy przy niej specjalne niecki. Produkuje je na przykład marka Compass Ceramic Pools, której baseny ogrodowe wyprodukowane są z niezbyt ciężkiego karbonu, wzmocnionego ceramicznym rdzeniem. Baseny te dostępne są w najróżniejszych wersjach, dzięki czemu każdy wyszuka basen spełniający jego oczekiwania.

Powiązane wpisy