Usługi budowlane 

Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Chcesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie budowę domów z bali? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na http://domygoralskie.com/technologie.html

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie buduje się z drewnianych bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają wyjątkowo pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niesamowita atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone również w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, trzeba zadbać, by zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy