Usługi budowlane 

Cegła ręcznie formowana

Cegła jest wciąż wśród najpopularniejszych surowców budowlanych. O jej zaletach można by pisać bardzo długo – jest stosunkowo mało kosztowna, nadzwyczaj wytrzymała i zapewnia dobrą izolację pomieszczeń. Sporo obecnie robionych cegieł jest wyrabianych metodami przemysłowymi. Dużo obniża to ich koszty, lecz powoduje też, iż wszystkie sztuki prezentują się tak samo. To zaś często nie przypada do gustu miłośnikom oryginalnych rozwiązań – nic więc zaskakującego, że od niedawna rośnie popularność cegieł ręcznie formowanych.

Piękna cegła ręcznie formowana

Przyczyną, dla której cegła ręcznie formowana jest coraz chętniej wybierana jest zwłaszcza wygląd. Przez to, że każda sztuka została wyprodukowana przez człowieka, wszystkie prezentują się zupełnie inaczej, co spodoba się tym, którym na sercu leży oryginalność. Cegły ręcznie formowane są zwykle produkowane z gliny lessowej, którą cechuje ciekawszy kolor niż cegły z gliny iłowej – od czerwieni aż po ciemną żółć.

Czemu warto wybrać cegłę ręcznie formowaną?

Cegła ręcznie formowana okazuje się poza tym naprawdę wytrzymała – pod tym względem plasuje się korzystniej niż maszynowo wyrabiane produkty z dolnej półki. Lepiej też izoluje wnętrze domu, gwarantując komfortowe temperatury o każdej porze roku. Cegła ręcznie formowana to również doskonałe wyjście wszędzie tam, gdzie panuje wysoka wilgotność – jest to surowiec oddychający, zatem potrafi wchłonąć aż dziesięć procent wilgoci z wnętrza. Na koniec warto napisać, iż cegła ręcznie formowana nie będzie dużo kosztowniejsza od produktów wytwarzanych maszynowo.

Powiązane wpisy