Usługi budowlane 

Cenisz oszczędności i komfort? Wybierz projekty domów szkieletowych

Sprawdź, kto przygotuje dla Ciebie projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe, jak łatwo stwierdzić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i składa się ze słupów oddalonych nawzajem o mniej więcej pół metra. Drewno powinno wcześniej rzecz jasna zostać właściwie przygotowane – stosuje się w tym celu preparaty grzybobójcze, owadobójcze oraz przeciwwilgociowe. Zazwyczaj stosowanym drewnem jest świerk, który przed zamontowaniem jest dokładnie sezonowany oraz cięty z czterech boków. Do szkieletu przytwierdzane są płyty, pomiędzy którymi umieszcza się ogniotrwałe surowce izolacyjne – jak między innymi wata szklana. Czemu więc warto wybrać projekty domów szkieletowych? O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze projektanta?

Projekty domów szkieletowych – mocne strony

Inwestorzy, dla których najistotniejszy będzie czas wzniesienia, z pewnością będą zadowoleni z tego, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej szybkie sfinalizowanie. Zazwyczaj są one wszak wznoszone tylko w dziewięćdziesiąt dni, a oprócz fundamentów prace nie są uzależnione od warunków pogodowych. Decydując się na projekty domów szkieletowych zyskujemy też gwarancję, że do ogrzania budynku będzie niepotrzebna spora ilość ciepła, co w połączeniu z ich solidnością sprawia, iż ceny użytkowania są stosunkowo niskie. Warto wiedzieć także o tym, że wybudowane z drewna domy szkieletowe okazują się w stu procentach bezpieczne dla środowiska.

Wybieramy projekty domów szkieletowych

Podczas wyboru architekta najważniejsze są z pewnością projekty domów szkieletowych, które zrealizował do tej pory. Aby sprawdzić, czy jego styl projektowania nam odpowiada, musimy tylko odwiedzić jego portfolio i przejrzeć jego wcześniej wykonane prace, a jeśli przypadną nam one do gustu – skontaktować się z twórcą, celem uzgodnienia dalszych detali projektu. Nie powinniśmy zaś sugerować się wyłącznie ceną wzniesienia domu – to wszak wydatek na wiele dekad.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy