Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie
Szukasz dźwigarów? Sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.
Szalunki to konstrukcje potrzebne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, jak również wykonanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są też niezbędne przy budowie sklepień – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie opada kilka chwil po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?
Z czego wykonane są dźwigary?
Dźwigar narażony jest na znaczne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Dlatego jego fundamentalną cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak buk, topola, olcha czy sosna. Bardzo ważne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym działaniem wody, klejów i innych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.
Dźwigary – można je wynająć
Firmy, które na co dzień parają się budową piętrowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno i magazynowanie wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Natomiast firmy, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz pozostałych części konstrukcji szalunkowych.
Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]