Usługi budowlane 

Co daje wynajem szalunków?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o szalunki stemple, znajdziesz na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale spotyka się też wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie wszystkie ekipy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować spore koszty.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Bardzo ważna okaże się też dbałość o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei wejść do internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy