Usługi budowlane 

Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Jeśli chcesz kupić ściąg szalunkowy, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, rurki dystansowe, stożki i korki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy