Usługi budowlane 

Co warto wiedzieć o podporach szalunkowych?

Więcej szczegółów o podporze stropowej.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się ich używa? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy