Czy wynajem rusztowań jest konieczny?
Rusztowanie jest elementem koniecznym na placu budowy. Dzięki niej powstają nowe budowle, a stare są remontowane. Przekonajmy się w takim razie, z jakich modułów składają się rusztowania oraz kiedy wymagane jest ich zastosowanie.
Wynajem rusztowań – remonty kościołów i estrad
Istnieje wiele kategorii rusztowań – np. stojakowe, jezdne, systemowe, elewacyjne. Składają się one ze stojących komponentów, które łączą poziome moduły. Żeby rusztowanie było stabilne i dobrze wypełniało swoją rolę, konieczne są również komponenty takie jak podstawki śrubowe, złącza obrotowe oraz poręcze. Na takiej strukturze układa się specjalne pomosty. Rusztowania wykonywane są z różnorodnych metali i służą do różnych celów. Najczęściej wykorzystywane są do prac budowlanych, przy ich użyciu przeprowadzane są np. prace spawalnicze czy tynkarskie. Masowo używane są do remontowania budynków – kościołów, scen, bloków mieszkalnych, hal produkcyjnych. Wykorzystywane są w branży energetycznej, przydają się również do konserwacji kominów czy trybun. Poszczególne komponenty rusztowania wykonane są z aluminium lub stalowych rurek.
Wynajem rusztowań – skorzystaj z pomocy profesjonalistów
Bezpieczeństwo to priorytetowa kwestia na podczas budowy. Nie zapominajmy, że definicja rusztowania jest prawnie uregulowana – wymagają tego przepisy BHP. Jeśli zatem rozpoczynamy budowę, powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnych podmiotów, które wynajmują rusztowania. Wtedy zyskujemy gwarancję, że konstrukcja będzie bezpieczna i trwała. Montaż powinna wykonywać osoba mająca duże doświadczenie. W Polsce istnieją firmy, które pożyczają, instalują, a także rozbierają niezbędne moduły. Cena usługi jest uzgadniana indywidualnie w oparciu o powierzchnię, okres dzierżawy oraz zakres opcjonalnych prac montażowych.