Usługi budowlane 

Czym cechuje się nowoczesny asfalt?

Asfalt to jeden z materiałów najchętniej stosowanych przez drogowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – wykazuje mnóstwo atutów, które wyróżniają go wśród innych materiałów. Dobrze położony jest bardzo gładki, a to pozytywnie wpływa na komfort poruszania się po zbudowanych z jego wykorzystaniem jezdniach. Warto napomknąć także o jego solidności – nowoczesny asfalt wytrzyma mrozy, skwar, opady czy duży ruch. Nowoczesne technologie bitumiczne nie przysparzają problemów przy aplikacji, a wiele z nich nie potrzebuje nawet podgrzania.

Safegrip – nowoczesny asfalt

Dzisiejsze masy asfaltowe nie tylko są górną warstwą dróg, ale też oddzielają dolne warstwy od wilgoci i innych niebezpiecznych warunków. Wśród nich jest asfalt Safegrip, który chroni dolne poziomy drogi przed erozją i gwarantuje przyczepność w każdych sytuacjach. Asfalt ten stosowany jest nie tylko na drogach – sprawdza się również na różnego rodzaju mostach, ścieżkach rowerowych czy spacerowych. Co ważne, możemy używać go również na podjazdach, osiągających aż do 45% nachylenia.

Rubi-Joint – asfalt do dylatacji

Na mostach lub parkingach nie należy zapominać o szczelinach dylatacyjnych, bo te zminimalizują wstrząsy i przez to zagwarantują bezpieczeństwo korzystających z nich kierowców. Aby jednak odizolować dolne warstwy jezdni, powinniśmy stosować na nich właściwy asfalt. W grupie podobnych powierzchni na uwagę zasługuje na przykład technika Rubi-Joint – znakomicie amortyzuje wstrząsy w poziomie i pionowe.

Powiązane wpisy