Usługi budowlane 

Dachówka ceramiczna

Wygląd i wytrzymałość to wyznaczniki, jakimi kierują się architekci przygotowujący szkice budynków mieszkalnych. Zarówno im, jak i klientom zależy na tym, aby dom został zbudowany i wykończony za pomocą najlepszych materiałów, wytrzymałych i niezawodnych, a dodatkowo wyglądających estetycznie. Najlepszym rozwiązaniem przy pokryciach dachów jest dachówka ceramiczna.

Dachówka ceramiczna – posiada więcej rodzajów, niż myślałeś!

Dachówki ceramiczne są najbardziej powszechnym materiałem służącym do krycia dachów budynków. Najbardziej znane są w tym przypadku dachówki “zakładkowe”, ułatwiające dopasowanie elementów podczas układania. Równie dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z “esówek”, “mnichów-mniszek” lub “karpiówek”. Są to inaczej sprofilowane ceramiczne dachówki, używane m.in. do odnawianiu dachów zabytkowych budynków oraz krycia złożonych konstrukcji.

Z jakich powodów warto wykorzystywać dachówkę ceramiczną?

Istnieje szereg powodów, dla których dachówka ceramiczna jest najlepszym wyborem dla krycia dachu. Jest materiałem bardzo prostym i niezbyt drogim, okazuje się łatwa w montażu i wyjątkowo uniwersalna. Charakteryzuje się znaczną wytrzymałością i brakiem podatności na warunki atmosferyczne. Ponadto izoluje budynek akustycznie, a dzięki ciężarowi dach staje się mniej podatny na działanie wiatru. Jest to prawie tak samo ważne, jak szeroki wybór form i kolorów, w jakich dachówkę ceramiczną można zamówić.

Powiązane wpisy