Usługi budowlane 

Dlaczego budowa domów szkieletowych cieszy się popularnością?

Więcej o budowie domów szkieletowych na http://domygoralskie.com

W ostatnim czasie naprawdę dużo osób decyduje się na budowę własnego domu. Jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy wielkiego wyboru, jeśli chodzi o dostępne technologie. Dzisiaj sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na uwagę zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się rosnącą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego typów budynków?

Domy szkieletowe cechują się przede wszystkim wykonanym z drewna szkieletem. W jego wnętrzu umieszczana jest izolacja termiczna, a od zewnętrznej strony obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku najczęściej stosowane są płyty drewnopochodne czy znana od dawna sklejka. Taki sposób wykonania gwarantuje szerokie możliwości, jeżeli chodzi o stosowanie materiałów izolacyjnychoraz tych, przy pomocy których można wykończyć elewację domu. Z powodzeniem zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a nawet cegłę klinkierową, która dzisiaj jest niezwykle modna, a tym samym cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych wykonana jest z kolumn, które odgrywają rolę pionowych elementów tworzących ściany. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak zrobiona konstrukcja zazwyczaj określana jest jako ramowa. Do wzniesienia domów tego typu wykorzystuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszy się komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekraczać osiemnastu procent. Następnie drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów tego rodzaju przebiega naprawdę szybko, co jest niewątpliwą zaletą tego typu budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – konieczna jest pomoc specjalisty

Budowa domów tego typu nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to działania, które powinni wykonać specjaliści. Tylko wtedy można być pewnym, że na żadnym z etapów nie będą popełnione istotne błędy, które mogą odbić się negatywnie na jakości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie świetnych specjalistów nie jest trudne.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy