Usługi budowlane 

Dlaczego ekologiczne domy drewniane są dobrym wyborem

Chcesz nabyć domy drewniane Kraków? Wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze jakiś czas temu wielką popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na ekosystem. W domach drewnianych nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W konsekwencji domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy