Usługi budowlane Wyposażenie wnętrz 

Drzwi drewniane – styl i uniwersalność

Choć w sklepach dostępnych jest wiele drzwi wyprodukowanych z najróżniejszych materiałów (między innymi ze stali oraz tworzyw syntetycznych), to szczególnym uznaniem wytwórców oraz klientów cieszą się nadal drzwi drewniane. Rzecz jasna nie może to dziwić, gdyż ich liczne atuty powodują, że będą świetnym rozwiązaniem zarówno tam, gdzie liczy się wygoda, jak i we wnętrzach, gdzie istotniejsze są walory wizualne. Dobrze wykonane drzwi drewniane są bowiem wytrzymałe oraz świetnie się prezentują, zaś ich eksploatacja nie przysporzy żadnych problemów. Jak więc robione są drzwi drewniane? O jakich rzeczach pamiętać przy ich wyborze?

Jakie drewno na drzwi drewniane?

Do produkcji drzwi bywają stosowane najróżniejsze gatunki drewna. Najczęściej jednak stosowane bywa drewno z sosny, które jest stosunkowo wytrzymałe, a ponadto niedrogie, dość lekkie oraz nieprzysparzające trudności przy obróbce. Poza tym stosowane są przede wszystkim inne drewna krajowe – między innymi buk oraz dąb. Rysunek drewna sosnowego nie pasuje niestety do niektórych wnętrz – z tego powodu drzwi drewniane obkładane są obłogami z różnych gatunków, zarówno tych z Europy, jak i egzotycznych. Decydują one jaki będzie wizerunek konkretnego egzemplarza i umożliwiają dostosowanie go do różnych szaf lub dodatków.

Drzwi drewniane do zabytkowych wnętrz

Drzwi drewniane są chętnie kupowane także z uwagi na to, iż (w odróżnieniu od modeli wykonanych z materiałów syntetycznych) mogą być używane też w klasycznie zaaranżowanych pomieszczeniach oraz w czasie renowacji budynków dodanych do wykazu zabytków. Dla części klientów naprawdę ważne jest również to, iż drzwi drewniane możemy wyprodukować według wskazówek nabywcy, dopasowując je do jego gustów i cech przestrzennych lokalu – a to jest oczywiście niewykonalne dla drzwi ze stali lub z coraz bardziej lubianych tworzyw syntetycznych.

Powiązane wpisy