Usługi budowlane 

Fugowanie klinkieru techniki

Klinkier cieszy się dużym zainteresowaniem wśród budowlańców. To zainteresowanie opisywanym surowce nie może jednak dziwić. Klinkier wszak świetnie wygląda, a technologia jego wyrobu sprawia, że nie zagrażają mu woda, grzyby oraz uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak ściana zewnętrzna z tego materiału posłużyła nam naprawdę długo, należy odpowiednio ją zamontować. Źródłem szczególnych trudności okazuje się zwykle fugowanie klinkieru – warto zatem powiedzieć, jak wykonać to bezbłędnie.

Do fugowania klinkieru wykorzystaj odpowiednią spoinę

Płytki klinkierowe wymagają zazwyczaj mocniejszego spoiwa niż inne produkty ceramiczne. Z uwagi na to decydując się na elewację klinkierową, powinniśmy zawczasu kupić odpowiednią fugę. Żeby fugowanie klinkieru przyniosło spodziewane efekty, musimy wybrać fugę przeznaczoną do tych właśnie zastosowań. Produkty tego typu na pewno znajdziemy w marketach budowlanych, a różnorodność cen to gwarancja, że zawsze dopasujemy spoinę, która spełni nasze oczekiwania i nie nadwyręży portfela.

Fugowanie klinkieru – jak to zrobić?

Trzeba przede wszystkim wiedzieć, iż usunięcie suchej zaprawy z nawierzchni cegieł klinkierowych okazuje się dużo trudniejsze niż w przypadku pozostałych surowców. Dlatego też podczas fugowania klinkieru musimy pamiętać o fudze wyciekającej poza szczeliny – trzeba bezzwłocznie ją zeskrobać. Nadzwyczaj ważną sprawą jest też uprzednie przygotowanie muru – nawet małe zanieczyszczenia potrafią bowiem mieć wpływ na przyczepność cegły.

Powiązane wpisy