Usługi budowlane 

Hydroizolacja ściany fundamentowej obowiązkowym etapem prac budowlanych

Każdy budynek zbudowany jest z paru typów ścian. Do tych o wielkim znaczeniu z całą pewnością wlicza się ściana fundamentowa, która zazwyczaj określana jest też mianem fundamentów. Fundament pełni rolę podwaliny budynku. To on przejmuje pojawiające się obciążenia, a następnie przenosi je na grunt. Na skutek tego cała konstrukcja nieruchomości cechuje się stabilnością. Rolą ściany fundamentowej jest w związku z tym połączenie w sposób naprawdę stabilny struktury domu z gruntem. Łatwo w związku z tym domyśleć się, że ściana tego rodzaju musi zostać należycie wykonana.

Ściana fundamentowa – wysokiej jakości metody hydroizolacji

By ściana fundamentowa odznaczała się trwałością oraz właściwie spełniała swoją rolę, musi być właściwie chroniona przed działaniem wilgoci. Trzeba pamiętać, że wielu inwestorów, architektów, a nawet wykonawców robót budowlanych nie posiada dostatecznej wiedzy, która umożliwia dobranie właściwego sposobu hydroizolacji. Używanie niewłaściwych materiałów hydroizolacyjnych bądź nieprawidłowo dopasowany materiał budulcowy sprawiają, że ściana fundamentowa może okazać się nieodporna na działanie wilgoci. A wówczas wystąpić mogą ogromne problemy.

Ściana fundamentowa – zasady wykonania i doskonały materiał

Idealnym materiałem do postawienia ściany fundamentowej jest beton. Sprawdza się on zwłaszcza tam, gdzie poziom wód w gruncie jest dość wysoki. Na materiale tego typu z powodzeniem można zrobić naprawdę dobrze działającą hydroizolację. Należy jednak pamiętać, że jeżeli w ścianie zrobiono łączenie fug, to miejsca te muszą zostać osłonięte w odpowiedni sposób. Wszystko dlatego, że miejsca te są słabe i to na ogół właśnie przez nie przenika woda gruntowa, powodując uszkodzenie ściany. Dość lichym materiałem na ściany fundamentowe jest z kolei czerwona cegła. Ten budulec wilgoć penetruje bardzo łatwo. Co więcej, wilgoć pnie się w górę ściany, powodując takie uszkodzenia, jak puchnięcie, a potem odpadanie tynku. Do tego dodać należy szpecące plamy. Dlatego realizację hydroizolacji ściany fundamentowej najrozsądniej jest powierzyć doświadczonej firmie.

Powiązane wpisy